تخفیفات ویژه‌ برای خانواده های شهدا،جانبازان و ایثارگران در مجموعه ارم سبز

تخفیفات ویژه‌ برای خانواده های شهدا،جانبازان و ایثارگران در مجموعه ارم سبز

مدیرعامل ارم سبز از تامین و جایگزینی دستگاه‌های شهربازی این مجموعه با استفاده از توان و ظرفیت‌های داخلی با توجه نامگذاری امسال خبر داد وگفت:مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته تخفیفات ویژه‌ای برای خانواده های معظم شهدا،جانبازان و ایثارگران در نظر گرفته‌ایم.

سید محمدرضا پرهیزکار اظهار کرد:‌ با توجه به نگاه ویژه رئیس بنیاد مستضعفان به مراکز تفریحی, یکی از موضوعات مورد تاکید وی توسعه و بهسازی مراکز تفریحی به عنوان پایگاه های اجتماعی ومورد استفاده خانواده ها بود هلدینگ سیاحتی و حمل و نقل پارسیان در زیر مجموعه خود؛ مجموعه ارم، تله کابین توچال، مجموعه شهید چمران و مجموعه جماران را در تهران به عنوان مراکز تفریحی مورد استفاده مردم تحت پوشش دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا اقداماتی برای بهبود شرایط و توسعه مجموعه مذکور طبق دستور مدیرعامل هلدینگ سیاحتی وحمل ونقل پارسیان در دستور کار قرار گرفته است و با توجه به تغییر مدیریت در مجموعه ارم که آذر ماه سال گذشته اتفاق افتاد یکی از محورهای اصلی و تکلیفی هلدینگ به مدیریت مجموعه و شخص اینجانب بهبود فضاهای عمومی وتوسعه پارک وباغ وحش ارم بود.

وی با یادآوری این‌که موضوع دیگری که در تکالیف ابلاغی ما بود بحث ساماندهی اراضی مجموعه بود، افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته برخی سودجویان و زمین خواران به دنبال تعرض و دست درازی به اراضی این مجموعه بودند که با توجه به اقدامات انجام شده تلاش شد تا محدوده ۷۲ هکتاری پارک تثبیت شود تا مدعیان شخصیت حقیقی یا حقوقی تعیین وتکلیف شوند.

وی بیان کرد: در سه چهار ماه اخیر بخش عمده‌ای از این مشکل را با همکاری سازمان املاک و اموال بنیاد و حقوقی بنیاد مستضعفان حل کرده و تعیین تکلیف شده یکی از اولویت های اصلی ما برای توسعه تعیین تکلیف مالکیت اراضی پارک ارم بود.

مدیرعامل ارم سبز در ادامه با بیان این که اقدامات دیگری که در مجموع صورت گرفته افزود:طی ۶ ماه اخیر بررسی هایی را از دستگاههای موجود در شهربازی انجام دادیم، با توجه به چند شاخص مهم از جمله عمر دستگاه، درآمدهای حاصل طی ۵ سال گذشته و همچنین فضای اشغال شده توسط این دستگاه ها به این جمع‌بندی رسیدیم که ۲۶ دستگاه پارک در سال ۹۹ باید از فعالیت خارج شود و دستگاه‌های جایگزین را معرفی کنیم.

پرهیزکار تاکید کرد: در بحث جایگزینی دستگاه یکی از تاکیدات ما استفاده از توان داخل و ظرفیت های این صنعت و امکان تولید در کشور است. در حال حاضر ثبت سفارش و واردات دستگاه های شهربازی بر اساس قوانین و مقررات وزارت صنعت ممنوع است. البته مجموعه بنیاد مستضعفان، هلدینگ سیاحتی و ارم سبز هم اعتقادی به ورود دستگاهای خارجی ندارند و تمام تلاش ما این است تا همسو با فرامین رهبر معظم انقلاب بتوانیم از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم و با بومی سازی و ایرانی کردن دستگاه های خارجی بتوانیم تولید داخل داشته باشیم.

وی یادآور شد: علاوه بر این با هماهنگی های صورت گرفته بین بنیاد و هلدینگ سیاحتی ،کار گروهی در بنیاد تشکیل شده و مطالعات این موضوع را در دست اجرا دارند این کارگروه به دنبال آن است که مراکز تفریحی تحت پوشش هلدینگ با یک طراحی ایرانی اسلامی و در تراز انقلاب متناسب با فرهنگ غنی توسعه یابد. در واقع توسعه مراکز بر اساس این سند صورت خواهد گرفت و الان وظیفه داریم در مجموعه ارم وضع موجود را حفظ وبهبودببخشیم و در فاز دوم اقدامات اجرایی متناسب با سند بالادستی را برای توسعه مجموعه انجام دهیم.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده در راستای خدمات رسانی به مردم اشاره کرد و با بیان این که در شش ماه اخیر ساخت ۲۰ چشمه سرویس بهداشتی در شهربازی سه عملیاتی شده است، گفت: بهسازی دو نمازخانه که مورد اعتراض مردم بود به شکل آبرومندی طی ۶ماه اخیر انجام شد. بهسازی ورودی مجموعه ارم در ورودی یک و دو و آبخوری‌ها و همچنین ایجاد سیستم مکانیزه فروش بلیط با این قابلیت که سیستم سنتی و کاغذی بلیت‌فروشی در مجموعه حذف شود،اجرایی شده است.

به گفته وی، این اقدامات در راستای شفاف‌سازی ارائه خدمات و تسهیلات آن و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی که در سیستم سنتی فراهم بوده است انجام شد.

مدیرعامل آرم سبز همچنین با تاکید بر این که بحث خانواده محور بودن خدمات در مجموعه تفریحی مورد تاکید مدیرعامل هلدینگ سیاحتی وحمل ونقل پارسیان است، بر این اساس باید فضایی را مهیا کنیم تا با تسهیلات حمایتی و تشویقی خانوادها با حداقل هزینه بتوانند از امکانات مجموعه پارک ارم استفاده کنند.

پرهیزکار از برنامه ریزی برای ارائه تخفیف به خانواده های شهدا و جانبازان خبر داد و افزود: در این راستا با بنیاد شهید تمذاکراتی داشتیم و زیرساخت و بستر این کار در حال فراهم شدن است تا خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران بتوانند با ارائه کد ملی و احراز هویت از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار شوند.ا ین برنامه مشمول کل خانواده تحت پوشش بنیاد شهید و حتی خانواده های شهرستانی که به تهران نیز سفر خواهند کرد،خواهدبود.

وی بیان کرد: در ادامه برای سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها ۳۰ تا ۵۰ درصد تخفیف را در نظر گرفته ایم. البته با این شرط که خانوادگی از این امکانات استفاده کنند و برای زیرمجموعه های خودشان اطلاع رسانی لازم را انجام دهند تا بتوانند حضور موثر تری داشته باشند.

وی یادآور شد: برای بهبود کیفیت مواد غذایی هم با استفاده از خدمات برندهای موادغذایی و نظارت بر روند در ارایه خدمات با تشکیل کمیته های مربوطه اقدام شده، ضمن اینکه در راستای افزایش ضریب ایمنی علاوه براینکه مجوز بهره برداری برای تمامی دستگاه‌ها از سازمان ملی استاندارد اخذ شده ‌براساس الزامات مربوطه بازرسی های دوره ای توسط شرکت های ذی‌صلاح بازرسی ایمنی استاندارد و همچنین کنترل روزانه واحد فنی و مهندسی شرکت ارم سبز بر عملکرد دستگاهها وجود دارد از مشاور ذیصلاح علاوه بر موارد فوق هم جهت بازرسی های نامحسوس استفاده مینماییم که ضریب ایمنی در مجموعه را افزایش دهیم ‌مردم عزیز اطمینان داشته باشند علاوه بر سختگیریهای سازمان ملی استاندارد مجموعه ارم نیز هیچ کوتاهی واعمالی در اینخصوص نخواهد داشت.

منبع : تسنیمپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *