خاطرات نادر ترکمانی حمزه، آزادگان دفاع مقدس از ماه رمضان در اسارت؛ شعار علیه نظام ندادیم!

خاطرات نادر ترکمانی حمزه، آزادگان دفاع مقدس از ماه رمضان در اسارت؛ شعار علیه نظام ندادیم!

دستور داده بودند که از اوائل ماه رمضان همه بر علیه امام خمینی (ره) و انقلاب و نظام اسلامی مان شعار بدهند. روز اول ماه رمضان فرا رسید؛ ولی هیچ‏‏کس شعار نداد کتک خوردیم اما …

دستور داده بودند که از اوائل ماه رمضان همه بر علیه امام خمینی (ره) و انقلاب  شعار بدهند. روز اول ماه رمضان فرا رسید؛ ولی هیچ‏‏کس شعار نداد. وقتی علت را پرسیدند، گفتیم! می‏‏دانید که ماه رمضان است و ما روزه هستیم و ایرانی‌ها در ایام رمضان فحش نمی‏‏دهند و توهین نمی‏‏کنند.

ما را تهدید به مرگ کردند و داخل محوطه اقدام به تیراندازی نمودند؛ ولی باز گفتیم: ما حاضر به شعار دادن نیستیم. بچه‏‏ها را داخل آسایشگاه کردند و به مدت ده روز در آسایشگاه را باز نکردند و حتی اجازه استفاده از دستشوئی و توالت را نیز ندادند. آسایشگاه بو گرفته بود به طوری که خود نگهبان‌ها نمی‏‏توانستند داخل شوند. بالاخره بعد از ده روز آمدند و گفتند: آیا هنوز شعار نمی‏‏دهید؟ ما در جواب گفتیم: نه.

تعدادی جاسوس، اسامی کسانی که به بچه ها روحیه می‏‏دادند را تحویل عراقی‌ها دادند. روز یازدهم که آمدند، شصت و پنج نفر را به عنوان محرکین و مخالفین اردوگاه بلند کرده و به جای دیگری بردند. من هم یکی از آنها بودم. وقتی ما را از آنجا می‏‏بردند شروع به زدن ما به وسیله کابل و چوب و تخته و لگد کردند …

بعد از اینکه همه شصت و پنج نفر کتک خوردند و به حد کافی شکنجه شدند، رهایمان کردند. ما بعد از رهایی همگی شروع به خواندن نماز شکر کردیم.

خاطرات نادر ترکمانی حمزه، آزادگان دفاع مقدس از ماه رمضان در اسارت؛پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *