تشریح نحوه محاسبه کسر خدمت ایثارگری

تشریح نحوه محاسبه کسر خدمت ایثارگری

ستاد کل نیروهای مسلح به منظور اطلاع رسانی دقیق و شفاف و رفع ابهامات، نحوه محاسبه کسر خدمت ایثارگری را تشریح کرد.

به گزارش اداره کارگزینی اداره کل کارگزینی و اجرای حقوق معاونت نیروی انسانی ناجا، ستادکل نیروهای مسلح موارد زیر را به منظور رفع ابهام در خصوص نحوه استفاده از کسر خدمت فرزندان ایثارگران اعلام کرد:

۱ – کسر خدمت سربازی برای ایثارگری می باشد که حد نصاب معافیت یک فرزند را ندارد لذا صدور کسری تنها برای یک فرزند قابل انجام می باشد.

تبصره: به منظور مساعدت به خانواده هایی که فرزند ذکور دو قلو و یا چند قلو دارند در صورتی که همزمان به خدمت سربازی اعزام گردند بنا به درخواست ایثارگر کسری خدمت قابل تقسیم بین آن ها می باشد.

۲ – در صورتی که رزمنده ای در دو یا چند سازمان دارای سابقه جبهه و جانبازی کمتر از ۲۵ % می¬ باشد و جمع آن مدت به حد نصاب معافیت یک فرزند می رسد می بایست هر یک از سازمان ها به طور مجزا مدت جبهه و جانبازی را به سازمان وظیفه عمومی منعکس تا در آن سازمان تجمیع گردد و در صورتی که جمع مدت جبهه و جانبازی به حد نصاب معافیت فرزند نرسیده و ایثارگر متقاضی بهره¬مندی از کسر خدمت برای فرزند خود باشد می بایست هر یک از سازمان ها به طور مجزا برای فرزند وی کسری خدمت صادر نمایند. ضمنا ثبت کسری خدمت دو فرزند برای والدین در دو سازمان مجزا امکان پذیر نمی باشد.

۳ – برابر ابلاغیه شماره ۹۷۱۲۵۴۷۸ – ۹۷/۳/۱۳ که صدور کسر خدمت فرزندان غیر غایب ایثارگران به ازای هر درصد جانبازی، هر ماه اسارت و هر ماه رزمندگی به مدت ۱۲ روز، جایگزین بند «د» ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه گردید، به منظور مساعدت به فرزندان ایثارگران دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری، مشمولین واجد شرایط فوق تا پایان شهریور سال ۹۸ می توانند از معافیت مذکور استفاده نمایند و پس از آن تنها وفق ماده ۴۵ قانون وظیفه عمومی معافیت برمبنای ۳۰ ماه سابقه رزمندگی خواهد بود.

۴ – کلیه مشمولین وظیفه غایب که تا تاریخ ۹۸/۱/۱۲۸ خود را برای اعزام به خدمت به سازمان وظیفه عمومی معرفی و پس از آن غیبت ننموده باشند، می توانند از کسری خدمت ایثارگری والدین استفاده نمایند لذا کسانی که بعد از معرفی خود تا تاریخ ۱۲/۰۱/۹۸ مجددا در اعزام شرکت نکرده و غیبت نموده اند، در مشمول این مقررات نخواهند بود.

۵ – صدور گواهی کسر خدمت، پس از اعزام به خدمت و تایید حضور مشمول در مراکز آموزش، قابل انجام خواهد بود و برای مشمولین قبل از اعزام، کسر خدمت قابل صدور و ثبت نمی باشد.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *