افتتاح مجتمع فرهنگی ورزشی وتوانبخشی ایثارگران مرکزی در نیمه دوم شهریور

افتتاح مجتمع فرهنگی ورزشی وتوانبخشی ایثارگران مرکزی در نیمه دوم شهریور

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی از افتتاح مجتمع بزرگ فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران این استان در نیمه دوم شهریور ماه سال جاری در اراک خبر داد.

مرتضی انصاری فر شنبه شب در آئین تجلیل از ورزشکاران و افتخار آفرینان شاهد و ایثارگر استان مرکزی در اراک اظهار داشت: مجتمع بزرگ فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران استان مرکزی در زمینی به مساحت بیش از ۷ هزار متر مربع و زیربنای حدود ۱۲ هزار متر مربع و صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات منابع دولتی و استانی در اراک احداث شده که شهریور ماه سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۵۷۰۰ ورزشکار سازمان یافته تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی فعالیت دارند، افزود: این تعداد ورزشکاران در رشته‌های فوتسال، فوتبال، شنا، دو و میدانی، تیراندازی، بسکتبال با ویلچر، والیبال نشسته، گلبال، کوهنوردی، آمادگی جسمانی، ورزش‌های رزمی، کشتی، تنیس روی میز، دارت و بدنسازی فعالیت دارند.

انصاری‌فر خاطرنشان کرد: در کنار سالم‌سازی و توانمندسازی جمعیت هدف، قهرمان پروری و آماده کردن زیرساخت‌های ورزشی برای خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان از اولویت‌ها و برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در حوزه ورزش است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی بیان داشت: باید از امکانات ورزشی در رشته‌های مختلف ورزشی برای توانمندسازی جمعیت هدف بهره برد و ورزش برای توانمند سازی جانبازان به خصوص جانبازان ضایعه نخاعی و ویلچری یک امر اجتناب ناپذیر است.

در پایان این مراسم از ۵۸ ورزشکار افتخارآفرین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی تقدیر شد.

منبع : خبرگزاری مهرپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *