آزاده علیرضا رحیمی به عنوان نماینده منتخب مردم تهران راهی مجلس شد

علیرضا رحیمی آزاده و جانباز ۵۵درصد، به عنوان نماینده منتخب مردم تهران به دهمین مجلس شورای اسلامی وارد شد. این آزاده عزیز در سن ۱۴سالگی در جبهه به اسارت دشمن بعثی درآمد.

 

اسفند سال ۱۳۶۱ خبرنگار خبرگزاری فرانسه، یکی از اردوگاه‌های اسیران ایرانی در عراق را به تصویر کشید که در آن گزارش تصویری، نوجوان رزمنده ایرانی که به اسارت بعثی‌ها درآمده بود، با خواندن شعری به خانم خبرنگار تذکر داد حجاب اسلامی را رعایت و روسری به سر کند.
علیرضا رحیمی، مجروح جنگ و آزاده ۱۴‌‌ساله شوشتری گفت: «ای زن به تو از فاطمه این‌گونه خطاب است / ارزنده‌ترین زینت زن حفظ حجاب است.» او سال ۱۳۶۳ و پس از سه سال اسارت به‌همراه گروهی از اسیران مجروح آزاد شد و به ملاقات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران رفت که در آن ملاقات، امام‌خمینی(ره) رادیوی شخصی خود را به او هدیه داد و برایش آرزوی موفقیت کرد.

 

سوابق

فارغ التحصیل رشته حقوق قضایی دانشگاه شهید بهشتی

کارشناسی ارشد حقوق بین الملل فناوری اطلاعات دانشگاه RGU اسکاتلند

مشاور معاون اجرائی رئیس جمهور

عضو بنیاد باران

عضو هیأت پژوهشی مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی

 

 

پایگاه اطلاع رسانی ایران، موفقیت این آزاده عزیز را در درجه اول به ایشان و خانواده محترمشان و سپس به تمامی آزادگان و ایثارگران کشور عزیزمان ایران تبریک عرض مینماید.


11 دیدگاه برای “آزاده علیرضا رحیمی به عنوان نماینده منتخب مردم تهران راهی مجلس شد
 1. آن آزاده معروف مهدی طحانیان می باشد. آقای علیرضا رحیمی دانسته یا ندانسته به این دروغ دامن زده است که وی همان آزاده معروف است. شما هم اعتراف به اشتباه خود کنید.

  • سلا و ارادت. این که اقا مهدی طحانیان به ان خانم گفت امام خمینی رهبرما ست و هر دستوری بدهد ما اطاعت میکنیم را نباید فراموش کرد.اقا مهدی یکی از مردان نیک و پاک هستند که یاد و خاطره او هیجگاه فراموش شدنی نیست نه کسانی که نان را به نرخ روز می خورند. فراموش نکنید که این سو ئبرداشت از شخصیت دکترمهدی طحانیان صورت گرفته ولی خچه ای به او وارد نشده. ما هم در اثبات همان واقعیت هستیم.

 2. اون جانبازی که حرفش شد، مهدی طحانیان است. ایشان ارتباطی به اون موضوع ندارند. لطفا تصاویر جانبازی ، آزادگی و سوابق جبهه ایشان را منتشر نمایید.

  • سلام وارادت ..مطالب شما صحیح است .البته در زمان انتخابات سایت یک فرستی برای دوستان ایثارگر ایجاد کرد که بتوانند تبلیغ کنند وعملکرد فعلافراد است نه قبل انها

 3. جناب رحیمی لطفا توضیح بدید که آیا موقع گرفتن عکس سلفی با خانم موگرینی در مراسم تحلیف روحانی هم این شعر رو خوندید یا نه؟

 4. جانباز قطع عضو اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در ۲۲:۱۶ -

  ضمن ادای احترام به ایشان بایت ایثارگری و سختی هایی که در دوران اسارت کشیدند ، ای کاش در گروه اصلاح طلبانی که امتحانشان را بد پس دادند ، وارد نمی شد . حقیقتا ایشان از چهره های ملی و ارزشی محسوب می شد . ای کاش حدقل بعنوان مستقل وارد می شد .

  • جانباز و برادر شهید مرداد ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۵:۵۰ -

   برادر عزیز شما مطمئن هسنی امتحانت را خوب پس دادی؟ (سیاسی )
   همه ی ما به نوعی در جنگ خدمتی کردیم…
   شما و تفکرتان هشت سال کشور را به ویرانه ای تبدیل کردید و هرچه خیرخواهان تذکر دادند گوش نکردید و گذشت تاریخ همه چیز را مشخص کرد.
   داور مردانی جون دکتر علیرضا رحیمی همیشه حق طلب و مردمی بوده و خواهند بود.
   نان به نرخ روز خور کسانیند که طرف زر و زور میگیرند نه کسانی که همواره حامی مظلومان هستند.

   • مدیر سایت آزادگان ایران خبر مرداد ۲۶, ۱۳۹۶ در ۲۰:۱۲ -

    سلام وارادت. این که همه مادر بوته امتحان هستیم شکی نیست. واین که همه عزیزان در زمان جنگ رشادتها و منشا خدماتی بودندان را هم ایمان داریم. اما اقا علیرضا که خیلی هم برای من به شخصه ارزشمند هست و در انتخابات بدونه این که به ایشان مطرح کنم تبلیقاتش را کردم و جنابغالی می بینید.. اما در هر صورت در جایگاهی بود که نباید اینگونه عمل میکرد و باید جبران کند ایشان رزمنده.ازاده و جانباز هستند و جایگاه خطیری دارند

    • شمر هم رزمنده علی بود وسعدبن ابی وقاص نیز …… خیلی برای گول زدن مردم دنبال رزمنده و جانباز و آزاده نگردید ببینید آلان داره چکار میکنه آیا هنوز در راه راست هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خدا لعنت کند کسانی را که براین مردم ظلم می کنند و فقط خود را می بینند .