ارتباط با ما

شما می توانید از طریق :

آدرس ایمیل : info@azadeganirankhabar.ir

آدرس پستی : اصفهان – خیابان امام خمینی – خیابان شهید خلیفه سلطانی – کوچه ۷ – ساختمان پردیس – طبقه اول واحد ۳ – کد پستی: ۸۱۹۴۶۳۷۵۴۳

شماره های : ۰۹۱۲۰۸۷۵۳۴۸ ( بخش فنی سایت ) – ۰۹۱۲۲۹۹۱۳۲۶ , ۰۹۱۳۱۱۹۸۹۷۹ ( مدیریت سایت )

نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین می توانید در کانال تلگرام ما به آدرس https://t.me/azadegankhabar عضو شوید تا در جریان آخرین اخبار سایت قرار گیرید.

و یا در تلگرام ( @badriyoon_admin ) شماره ( ۰۹۱۲۲۹۹۱۳۲۶ ) با ما ارتباط برقرار کنید.

 

با تشکر

مدیر سایت آزادگان ایران

حسن محمدی

487 دیدگاه برای “ارتباط با ما
 1. سلام، پدر من جانبازی زیر ۲۵% دارد که این جانبازی رو از ارتش گرفته منظورم اینکه جانبازیش رو از خود بنیاد شهید و ایثارگران نگرفته. در ضمن برای ثبت جانبازی در بنیاد شهید اقدام کرده و فقط مدارکش رو تحویل بنیاد داده ولی هنوز در کمیسیون پزشکی بنیاد برای تعیین درصد شرکت نکردده. داخل دفترچه کنکور ارشد نوشته برای استفاده از سهمیه ایثارگران نیازی به مراجعه به وبگاه ایثار نیست و در صورت تایید ارگان مربوط در این سهمیه گرینش انجام میشه.
  ۱-منظور از ارگان مربوط ارتش هست یا بنیاد شهید؟
  ۲-اگه منظورش ارتش هست من چطور میتونم از سهمیه استفاده کنم؟
  ۳-اگه منظورش بنیاد شهید باشه، چون پدرم جانبازیش در بنیاد هنوز ثبت نشده، آیا میتونم از سهمیه استفاده کنم یا نه ؟ اگه میتونم لطفا راهشم بگید؟

 2. سلام اگر کسی مبلغ سرانه زمین که مسکن شهرسازی به ایثرگران می دهد را دریافت کرده باشند ایا میتوانند از وام مسکن بنیادشهید استفاده کنند.

 3. با سلام چرا قانون ۵در صد جانبازی به رزمندگان اجرا نمی شود چرا سپاه نه کارت ایثارگری به سربازان دوران جنگ می دهد ونه برنامه ریزی درستی دارند مخصوصا سپاه سیستان وبلوچستان خیلی هم برخورد نامناسب با ارباب رجوع .

  • سلام.۱/قانون ۵درصد جانبازی باید ضمن تشکیل پرونده در بنیاد مدارک و گواهی مجروهیت خود را از طریق سپاه اخذ کنید . ۲/ کارت ایثار یک کار داخلی ارتش بوده ودیگر یگانها اقدامی در این خصوص صورت نداده اند.۳/برخود نامناصب دور از شخصیت هر فرد مسلمان است باید ان افراد خود را اصلاح و یا از محلی که ارباب رجوع هست منفک کنند و محل کاری که با ارباب رجوع نیست مشغول خدمت شوند.

 4. سلام من فرزند جانباز ۲۰درصد بنیاد هستم که ۲۵ درصد هم در سپاه داشتن پدرم سه ماه پیش به رحمت خدا رفتن ایا می تونم درصد جانبازیشو به ۲۵ ارتقا بدم؟ایا امتیازات فرزند جانباز ۲۵ به من تعلق می گیره؟منظور من امتیازات سهمیه استخدامی و دانشگاهی فرزند جانباز بالا۲۵ هست لطفا راهنماییم کنید چه کار باید بکنم مرسی ازتون.

 5. سلام ۸۰ روز سابقه حضور داوطلبانه جبهه دارم و ۱۳ ماه حضور درجبهه خدمت سربازی قبل از سال ۶۹ در سباه ایا حقوق ومزیایی به من تعلق میگیرد بیکارم

 6. سلام، پدر من جانبازی زیر ۲۵% دارد که این جانبازی رو از ارتش گرفته منظورم اینکه جانبازیش رو از خود بنیاد شهید و ایثارگران نگرفته. در ضمن برای ثبت جانبازی در بنیاد شهید اقدام کرده و فقط مدارکش رو تحویل بنیاد داده ولی هنوز در کمیسیون پزشکی بنیاد برای تعیین درصد شرکت نکردده. داخل دفترچه کنکور ارشد نوشته برای استفاده از سهمیه ایثارگران نیازی به مراجعه به وبگاه ایثار نیست و در صورت تایید ارگان مربوط در این سهمیه گرینش انجام میشه.
  ۱-منظور از ارگان مربوط ارتش هست یا بنیاد شهید؟
  ۲-اگه منظورش ارتش هست من چطور میتونم از سهمیه استفاده کنم؟
  ۳-اگه منظورش بنیاد شهید باشه، چون پدرم جانبازیش در بنیاد هنوز ثبت نشده، آیا میتونم از سهمیه استفاده کنم یا نه ؟ اگه میتونم لطفا راهشم بگید؟

 7. چرا بعضی جانبازان حالت اشتغال شاغل دولت مانند نیروهای مسلح. سپاه پاسداران و تامین اجتماعی و حتی خود بنیاد دو حقوق از دولت می گیرندو بعضی از چانبازان حالت اشتغال در سایر وزارت خانه ها مانند جهاد کشاورزی و اموزش و پرورش و سایر دستگاهای دولتی که از طریق کمیسیون پزشکی بنید حالت اشتغال شده اند از حقوق ایثارگی دوم محروم هستند. کی این بی عدالتی برطرف خواهد شد و راه چاره چیست..ایا امیدی هست این تبعیض بر طرف شود.و به کلیه جانبازان حالت اشتغال دولت چه بازنشسته و چه شاغل دو حقوق بدهند

 8. با سلام
  با توجه به اینکه در ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران از برادر و خواهر شهید نام برده شده است و در این ماده ذینفع می‌باشند و خواهر و برادر شهید جزو خانواده شهدا محسوب می شوند به نظر می رسد در تعاریف ماده ۱ خانواده شهدا بایستی نیز ذکر گردد. با تشکر

 9. با سلام و خدا قوت
  اینجانب طبق گواهی صادره از فرماندهی نیروی انتظامی استان آذربایجان غربی مدت یکسال از تاریخ ۱۸/۱۲/۶۹ لغایت ۷۰/۱۲/۱۸ در مناطق امنیتی درگیر خدمت نموده ام و در متن گواهی نیز از واژه رزمنده دفاع مقدس استفاده شده آیا می توانم از امتیازات ایثارگری برای محل اداره خودم یا کسر خدمت سربازی پسرم استفاده کنم . و باید به کجا مراجعه نمایم ؟ البته در همین سایت شما مطلبی هست که تا تاریخ ۷۷/۱/۱ مناطق عملیاتی به سه مقطع قبل ،حین و بعد از جنگ تحمیلی اعلام گردیده است . لذا خواهشمندم راهنمائی فرمائید .با تشکر فراوان از مدیریت سایت

 10. محمد مهدی حاجیلویی دی ۹, ۱۳۹۷ در ۱۶:۱۵ - پاسخ

  با سلام من برادر شهید هستم که در آزمون استخدامی قوه قضاییه شرکت کردم . در آن آزمون برای برادر شهید امتیاز در نظر نگرفته بودند . من در آن آزمون توانستم قبول شوم. الان با قبولی در این آزمون ما به صورت پیمانی آزمایشی استخدامی می شویم . می خواستم بدانم که من می توانم الان تبدیل وضعیت پیدا کنم و استخدام رسمی شوم. و دیگر این که جهت ارائه مدرک بالاتر آیا برای ما امتیازی وجود دارد؟

 11. سلام کمی از نجومی بگیرا بگیرین بدهین به بچه ها بخورن!؟ فکنم سهم ما توی گلویشان گیر کرده!؟

 12. سلام و خسته نباشید
  فرزند جانباز زیز ۲۵ ورصد و یکسال به صورت نیروی شرکتی در برق منطقه ای مشغولم طبق قانون جدید آیا تبدیل وضیت شامل مامیگردد؟
  و اگر تبدیل امکان دارد به کدام وضعیت استخدامی باید تبدیل شویم ؟

 13. امیر اسد عموییان مهر ۴, ۱۳۹۷ در ۱۷:۳۶ - پاسخ

  با سلام و خداوقت .
  وضعیت سربازان وظیفه جبهه رفته نیروی انتظامی در جنگ تحمیلی برای اخذ کارت ایثارگری در چه مرحله ایست ؟ اگر اطلاعاتی هست در صورت امکان پاسخ بفرمایید. با تشکر فراوان.

 14. سلام توروخداکمکم کنید
  من فرزندشهیدم درازمون استخدامی وزارت اقتصادودارایی ستادتهران شرکت کردم وقبول شدم ودعوت به مصاحبم شدم ولی بعدازچندروزتماس گرفتن ومصاحبمولغوکردن وکلاحذفم کردن گفتن مادردفترچه نوشتیم مدیریت بازرگانی (فوق لیسانس دکترا)شمارشتتون مدیریت بازرگانی گرایش مالی ماگرایش دارنمیخوایم درحالی که درقسمت توضیحات دفترچه موقه ی ثبت نام هیچ اشاره ای به این موضوع نکردن من استان کرمانشام فقط ازطریق تلفنی پیگیربودم جوابم روندادن داداش ندارم مادرمم مریضه کسی روندارم باهاش برم حضوری اعتراض بزنم بخاطرخداکمکم کنید

 15. مدیر محترم سایت آزادگان ایران با سلام وعرض ادب، در خصوص استفساریه جزء (۱) بند «ث» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران
  سؤال ۱: با توجه به مشمولین مذکور در صدر بند «ث» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۲۱/۱۲/۱۳۹۵ آیا بهره مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر موضوع جزء (۶) این بند شامل کلیه رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه و غیرداوطلبانه در دفاع مقدس نیز می گردد؟
  پاسخ: بلی. کلیه رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه و غیرداوطلبانه در دفاع مقدس مشمول جزء (۶) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه می باشند.
  سؤال ۲: آیا منظور از حقوق و مزایای اجتماعی مذکور در جزء (۶) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مواردی از قبیل داوطلبی نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا و استخدام در دستگاه های اجرایی است؟
  پاسخ: بلی. منظور از حقوق و مزایای اجتماعی مذکور در جزء (۶) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مواردی از قبیل نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا و استخدام در دستگاه های اجرایی است.
  باستحضار میرساند باعنایت به اینکه در ماده ۲۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ حقوق ومزایای اجتماعی در ۱۲ بند تعریف شده است که بند ۷ آن استخدام و اشتغال در دستگاه های دولتی است وبعنوان یکی از مصادیق مجازات های محرومیت از حقوق اجتماعی ذکر شده است ، لذا برخور داری از استخدام در دستگاههای دولتی هم از مصادیق حقوق و مزایای اجتماعی مد نطر بوده ( پس حقوق ومزایای اجتماعی مفهوم ۱۲ بندی طبق قانون فوق الذکر دارد که در مفهوم وسیعتری قرار گرفته که یکی از آنها استخدام در دستگاههای دولتی است) بنابراین اصلاً نیازی هم به استفساریه در این زمینه نبوده است . ونامه شماره ۵۶۹۲۵ مورخ ۹۷/۵/۳ آن معاونت حقوقی رئیس جمهورمیبایست با نظر مثبت اعلام میشد واین چیزی بوده که قضات محترم دیوان عدالت اداری هم با درایت کامل به آن عنایت داشته اند وبحق هم رای مثبت داده اند شایسته است همکاری نمائیدتادر اینخصوص بررسی مجدد و اقدام عاجل صورت پذیرد. .باتشکر غلامی (رزمنده )

 16. سلام.بنده فرزند جانباز ۵۰ درصد هستم و ۴ ساله در سازمان عمران شهرداری به عنوان نیروی قراردادی مشغول به کارم.میخواستم بدونم قانونی برای تبدیل وضعیت و یا تغییر در حقوق و مزایای ما وجود نداره؟

 17. سلام.بنده فرزند جانباز ۵۰ درصد هستم و ۴ ساله در سازمان عمران شهرداری به عنوان نیروی قراردادی مشغول به کارم.میخواستم بدونم قانونی برای تبدیل وضعیت و یا تغییر در حقوق و مزایای ما وجود نداره؟

 18. آیا جانبازانی که بازنشسته شده اند، در صورت اشتغال بصورت مشاور ساعتی از حق احتساب یک مقطع تحصیلی بالاتر در زمان عقد قرارداد بهره مند خواهند بود یا خیر ؟

 19. سلام خسته نباشین پدر من ایثارگر (دارای ۱۷ماه جنگ) هیچ بیمه ای ندارد از بیمه دی پرسیدم گفتن برید بنیاد جهت دریافت بیمه تکمیلی.امروز رفتیم بنیاد شهید و امور ایثارگران گفتن به شما تعلق نمیگیره یا باید پدرتون جانباز باشه یا شهید .

 20. با سلام،
  من اواخر سال ۶۶ دانشجو بودم و در قالب طرح شش ماهه دانشجویی به منطقه غرب اعزام شدم. یک ماه آموزشی در ماهیدشت اسلام‌آباد بودم و سه ماه در جوانرود. دو ماه بقیه را هم در تهران بودم. بعد از فارق‌التحصیلی این شش ماه جزو خدمتم حساب شد. آیا می‌توانم ایثارگری بگیرم؟ سپاسگزارم

 21. از آنجا که من جاهل به قانون و شما به لحاظ منصب و جایگاه عالم به قانون توقع بر این است که عدالت توسط نمایندگان محترم وفراکسیون تحت امر تا حصول نتیجه پیگیر باشند زیرا با تلاش و کوشش و زحمات و تحمل هزینه از بیت المال قانون امور ایثار گران تصویب شده و بانگرش به اینکه از طریق نیرو انتظامی و قوه قضائیه خود و خانواده ام مورد ظلم واقع شده ایم و علیرغم شکایات و پیگیری هایم به حقم نرسیده و اکنون مزاحم اوقات شریف حضرتعالی شده ام. با ایفاد این مرقومه به منظور تشریح وضع خود مواردی هر چند مختصر به استحضار می رسانم.برابرمجموعه قوانین جمهوری اسلامی که مثبوت می باشد هیچگاه قانون عطف به ماسبق نمیشود مگر به نفع متهم باشد و از طرفی در اجرای اصل ۹۴ و۱۲۲و اصل ۸۵ در مورخه بهمن ۱۳۶۹ قانون موقت نیروی انتظامی تصویب شده و شرعا و عرفا زیر مجموعه ونیروی انتظام بایستی در قبال آن سرتعظیم فرود آورد.شرح واقعه اینجانب امرالله میرزایی فرزند عبداله در سال ۱۳۵۷ به استخدام ژاندارمری در آمده و پس از طی دوره آموزشگاه و دوره مقدماتی اخذ درجه ستوان سوم به ناحیه کردستان ودر مورخه ۲۸اسفند ۱۳۵۸ خود را معرفی که با توجه به درگیری با گروهک ها و سقوط و محاصره ناحیه کردستان و کمک و همیاری ملت ایران و از خود گذشتگی پرسنل شهرآزاد گردید تا اینکه هنگ سقز به محاصره درآمد و در مورخه ۱۳خرداد ۱۳۵۹ منتقل به شهرستان سقز شدم و در آزاد سازی جاده بانه، تصرف شهر بانه و گردنه خان و آربابا و همچنین در معیت سردار شهید شیرازی در افتتاح اولین پایگاه در بانه به مدت سه ماه حضور داشتم که در این مدت به دور از خانواده و بدون امکانات، تشریح آن ساده است و متعاقب به هنگ سقز منتقل شدم و مسئولیت افتتاح پایگاه آدینان و سنته و حفظ جاده جهت ایاب و ذهاب ملت غیور و نیرو های رزمی و هرروز شهیدانی از پرسنل تحت امر خیلی سخت است به طوریکه زحمات را من و زیردستان کشیدیم که اخیرا در مصاحبه ها افسران ارشد دیگری پزش را می دهند… . متعاقب به هنگ لرستان منتقل شدم و با دارا بودن زن و فرزند بدون مرخصی به منظور آبیاری درخت اسلام ایفای دین نمودم و متعاقب به ناحیه سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۶۳ منتقل شدم. حضرتعالی واقف می باشید که در آن سالها بدون کولر و آب آشامیدنی در جکی گور و پسابندر و گواتر و نگور در کپر به مدت سه سال خدمت کردن و نداشتن امنیت و اینکه منزلت مورد حریق و تمام اموال و اثاثیه بسوزد و خود هم دچار صدمه بدنی ۸۰در صد قرار بگیرم خانواده بدون امکانات و با گرما رو زگار چگونه سپری میشود و متعاقب زمانیکه درهنگ شیراز خدمت میکردم متاسفانه با حمله مرصاد در اسلام آباد کرمانشاه ، خانه وکاشانه پدری ام در اسلام آباد غرب از بین رفت و با توجه به وضع خاص بنده به کرمانشاه منتقل شدم اما باز متاسفانه به جای اینکه در کنار خانواده باشم مجددا به پاوه منطقه عملیاتی انتقال پیدا کردم و دو سال در جبهه پاوه خدمت نمودم و نهایتا در سال ۱۳۷۲ به کرمانشاه منتقل شدم که در آن سالها با اعمال نفوذ تمام مشاغل پر شده بودند و شغلی برای ما نبود ولی عملا به عنوان فرمانده کلانتری منصوب شده بودم ولی مزایای پست من به نور چشمی ها میرسید. تا اینکه در طرح تعدیل نیرو در شهریور ۱۳۷۴ نا باورانه و خلاف شرع مبین اسلام موردظلم و بدون در نظر گرفتن ۱۷ سال خدمت و چهار سال حضور در منطقه عملیاتی بنده با دارا بودن قانون نیروی انتظامی در کمیسیون ۱۰۴ ارتش طرح تعدیل نیرو و بدون مانع خدمتی و کشیدن شیرازه و جوانیم مرا انفصال از خدمت نموده اند. توجه حضرتعالی به قانون امور ایثارگران وناحا معطوف میدارم۱–چنین به نظر می رسد که پزسنل تحت امر گزارشات خلاف قانون و اقعیت به سمع و نظزتان می رساند زیرا برابر بخشنامه ۲۱۵۲۴۰۲۰۲۱۷۶مورخه بیستم مردادهشتادو سه که مورد تصویب مچلس شواری اسلامی رسیده فرماندهی اسبق خواهان لیست پرسنل بازخرید اخراجی و بازنشسته جهت اعمال ماده ۱۳۵ از کلیه نواحی ناجاخواسته چون برابر ماده ۱۳۵ قانون ناجا هر سال خدمت منطقه عملیات برای نیروها یک و نیم سال محسوب میشود و بازخریدی بنده خلاف میل باطنی بوده و طرح تعدیل که ارفاق پنچ ساله جق من بود۲-در متن جوابیه عنوان داشته که بنده در اجرای ماده ۹۹و ۱۰۰ قانون ناجا بازخرید گردیده ام این هم دروغ است و هم ایشان اشرافیت به موضوع نداشته و اطلاعی از طرح تعدیل نبوده بنده برابر قانون ارتش ماده ۱۰۴ که هم خلاف شرع و عرف و قانون است و هم اینکه مورد ظلم قرار گرفته ام فرماندهی ناجا و پرسنل تحت امرش را ارشاد که زحمت مطالعه و جلو گیری ظلم حقانیت را اعلام نمایند ۳-فرماندهی محترم ناجاگویا پرسنل تحت امر قانون چهار گانه امور ایثار گران یا نشانشان نداده اند و یا مطالعه ویا اینکه قصد نارضایتی دارند و یا اینکه اطلاعی از جبهه و دوران ۸ سال دفاع مقدس نداشته اندو به سادگی از کنار ان گذشته اند و تنها با گزارشات خلاف واقع با ابروی خانواده رزمندگان بازی می کنند۴-فرماندهی محترم ناجااگر جضور در جبهه من مورد تایید اقایان بعد ازجبهه تصاحب شغل نموده اند نیست چرا فرزندم از خدمت معاف نموده اند وگواهی داده اند من هم ایرانی هستم و هم برای درخت اسلام وظیفه شرعی دانسته وحضور داشته ام ۵-مسئول رسیدگی اطلاع ندارد که قانون ناجا در سال ۶۹ به مدت ۵ سال ازمایشی و متعاقب دائم و ماده ۱۳۵ در ان قید شده و اقا ی محترم به عرض حضرتعالی نرساند که با دارا بودن قانون ناجا از قانون ارتش استفاده شده است فرماندهی محترم به عرض حضرتعالی نرسانیداند که بنده انفصال از خدمت نموده اند و بایستی کلیه حقم برابر قانون بدهند۶- برابر ماده ۱۲۴ تبصره ا اگر پرسنلی عنوان مجرمانه نداشته باشد و جرم در مراجع قضایی رسیدگی نشده باشد کمیسیون خلاف قانون می باشد و بنده مستحق طرح تعدیل نیرو نبوده ام و مرا ناعادلانه در کمیسیون ۱۰۴ ارتش قرار داده اند ولی با توجه به بخشنامه های ۳۰۱۶۲۸۴۴۰۱۱۲۵۸۶ مورخه ۱۵تیر۸۵و۴۰۱۹۲۲۲۴۴و۹۷۶۲۲۸۸۸۹ نسبت به جلوگیری از تضییع حقم رسیدگی نشده است. چرا نبایستی در مورد من مواد ۱۳۰و۱۳۵و۱۴۷و۱۹۰و۲۰۵و۱۲۲و۱۱۷بند الف رعایت شود و اکنون که شصت سال سن دارم و ۱۷ سال نیروی انتظامی سابقه بیمه و بازنشستگی دارم و از حقوقم بابت این موارد کسر شده و سازمان از سال ۵۷ تا کنون کسب درآمد نموده و دارای۴سال حضور در جبهه و ۵ سال بسیج فعال بوده ام و از طرفی کانون بازنشستگان مطابق تصویر نامه موجود در پرونده ام تقاضای بازنشستگی برای اینجانب کرده است و بیست سال است که بنده در انتظار جواب این نامه هستم و هر نامه ای به حضرتعالی و مقامات خواهان احقاق حق ارسال کرده ام. پرسنل در راس کار عنوان می نمایند ستاد مشترک دستوری نداده و مقدور نیست و چنین بخشنامه ای داده نشده اگر قانون تصویب شده ستاد مشترک حقی ندارد قانون شکنی کند با توجه به مکاتبه آقای مصری نماینده کرمانشاه خطاب به ریس جمهور با توجه به لازم و اجرا بودن قانو ن تصویبی امور رزمندگان افراد معسر و رزمندگان حضور در جبهه جنگ تحمیلی حقوق بر قرار شود ولی ناحا متاسفانه اقدامی ننموده و بهانه گیری چون افراد سیر از شکم گرسنه خبر ندارند چون نمی دانند که زن و بچه گرسنه فاقد درامد بردن مرغ مرد ه ودادن به زن و بچه شرمندگی از انان کی مسئول است اقایان نه اینکه توجهی به دستورات مقام معظم رهبری ندارند بلکه نمی دانندپیرو امام بوده ام عمرم در انقلاب سپری شده و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری حق گرفتی است حتی اگر مثل مردم فلسطین مورد ظلم ناجا باشم غمی ندارم چون رهبری هچون علی دارم از طرفی به صراحت در جدول شماره ۴ رزمندگان و تبصره ز ماده ۲۰ قانون برنامه دوم توسعه پیگیر بوده و در لایحه مجلس و تصویب اصلاحیه بند ج ماده ۳ موضوع بند ز تبصره ۲۰ تایید گردیده و کاملا محل مالی آن را روشن نموده ان ۷-ایا در قانون تصویبی اشاره شده است که جبهه با جبهه فرق دارد و شما از دیگر ادیان که در جبهه بوده اند قدر دانی ولی در زمان دادن حق من و امثال من مستثنا می شویم ایا عدالت چنین است .۸-به موجب اجکام ماده ۳۰ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی اجتماعی به کارکنان مشمول صندوقهای بازنشستگی اجازه داده می شود که در صورت انتقال- بازخرید –اخراج – استعفا بدون محدودیت زمان کما کان مشمول صندوق بازنشستگی خود باشد صفحه ۵۰ کتاب قانون بازنشستگی نیروهای مسلح صفحه ۵۰ و برابر بند ۲ در صفحه ۵۰ افراد بازخرید شده بر اساس ماده ۱۴۷ ق برنامه چهارم توسعه در صورتیکه کسور بازنشستگی خود را به سایر صندوقها منتقل نکرد باشد می تواند ادامه بیمه پردازی داشته باشدو مبنای کسور بازنشستگی از افراد بازخرید شده مستفی و اخراجی بر مبنای کسور بازنشستگی انان در سالهای پس از ان تا رسیدن به حد نصاب بازنشستگی و کسور بازنشستگی به میزان اخرین افزایش حقوق کارکنان ن-م- تعیین خواهد شد۹-حضرتعالی مدیر و مدبر می باشید مردم کرمانشاه که زیر بمب باران بوده اند و در جنگ تحمیلی ۱۱۵۰ مرتبه بمب باران ودر یک روز ۶۴۰ نفر شهید و آثار جنگ به روح و روان آنان لطمه وارد نموده است مانند رزمندگان و مرز داران هستند و برابر سربازان بسیجیان ارتشیان تمام ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس خدمت کرده اند چه امتیازی گرفته شده و افراد بازخرید شده که در حین خدمت سابقه حضور در جبهه داشته اند دارای ایثار گری هستند و حقوق دریافت نمی نمایند معسر می باشند نبایستی همچون افراد بسیجی با سابقه ۶ ماه حضور در جبهه حقوقی دریافت نمایند مگر بخشنامه شماره ۳۷۳۷ مورخه ۲۰-۵-۱۳۷۱امور استخدامی و امتیاز ایثار گری فقط شعار است ایا بخشنامه شماره ۵۱۷۰۰-ت۱۵۷۴۴ سال ۷۶ بند –ر- چهارم توسعه مصوبه فوق حق نداریم مگر من برای آبیاری درخت اسلام در جبهه نبوده ام مگر من تمام زندگی و مال و اموالم در حمله مرصاد از بین نرفته، اگر رزمنده نبوده ام مگر من ایرانی نیستم و در ۸سال جنگ زن و فرزندم زیر بمباران کرمانشاه نبوده ودر این مملکت حقی نداریم۱۱-شما فرماندهی ارتش اسلام هستید سزاوار نیست من ،همسر و فرزندانم با توجه به کهولت سنم، حق بیمه و جبهه من در نظر گرفته نشود. بر فرض اینکه نیروی انتظامی خلاف قانون عمل کرده وکسی هم نیست که برخورد کند پس حقوق زن و فرزندانم پایمال شود؟ برابر ماده ۱۹۹ متمم تامین اجتماعی، پرسنل با سابقه پانزده سال به بالا از خدمت منفک می شوند سه پنجم مستمری به خانواده آنها تعلق می گیرد اما آقایان مدعی می باشند که انفصال در ان زمان با حکم غیر قانونی ارتش ماده ۱۰۴در صورتیکه (نیروی انتظامی قانون داشته اما در مورد من از قانون ارتش استفاده کرده اند) ۱۷ سال بوده و بازخریدی به من تعلق نمی گرفت ولی متاسفانه بنده تا امروز مزایا و حق بیمه خود را دریافت ننموده ام و تصفیه حسابی نکرده ام. اکنون که خواهان ادغام حق بیمه به تامین اجتماعی هستم و مبلغ ۳۶ میلیون بایستی به حساب بریزم!! در صورتی که تامین اجتماعی ناجا از وجوهات من کسب درامد نموده واکنون صندوق به صندوق صدهزار تومان که در سال ۵۷ از حقوقم کسر نموده اند از این مبلغ کسر می کند کسر برابر سال ۵۷ حساب می کند دریافت برابر سال ۹۷آیا عدالت اسلامی این است که من حق بیمه و بازنشستگی از سال ۵۷تا ۷۴ واریز نموده و اکنون که سال۹۷می باشد پولی دریافت ننموده ام وجهی بدهند مال من سال ۵۷ و طلب خودشان ۹۷ تورم سال ۵۷و ۹۷ یکی است بایدگدایی کنم ان صد هزار تومان کسر شده ۲۰ سکه می کرد اکنون ارزش ان چقدر است مگر شاخص بانک ملی برابر ماده ۵۱۵ الی۵۱۹ شامل حال من نیست اینها مواردی از قانون که به نفع خود باشد عمل ولی به نفع مظلومین باشد خیر و تفصیر میکنند ۱۱-مگر به استناد ماده ۳ و ۴۵ قانون برنامه پنجم و ششم توسعه دولت به صراحت اعلام نشده است که ایثارگران و خانواده شهدا برای یک بار از پرداخت ما به تفاوت بیمه برای پانزده سال سنوات بیمه ای ناشی از انتقال سوابق بیمه ای از یک صندوق بیمه بازنشستگی به صندوق دیگر و بازنشستگی ناشی از تغییر دستگاه استخدامی معاف هستند؟ و این منبع به عنوان مطالبه صندوق مستقل علیه از دولت منظور و توسط دولت پرداخت می شود۱۲-مگر در ماده ۱۰۳ قانون امور ایثار گران بند ۲ دولت را موظف به اعتبار لازم به منظور تامین حداقل معیشت رزمندگان که فاقد شغل و درامد باشند ننموده و به صراحت موظف نموده که در بوجه سنواتی درج گردد ۱۳ مگر در بند ۶ ماده مذکور قانون امور ایثار گران دولت را به حمایت و تجلیل از رشادت رزمندگان دفاع مقدس که حضور حتی ۶ ماه داشته اند بایستی تسهیلات رفاهی قرار دهند و در بند ۷ همین ماده موضوع پرداخت حق بیمه از یک صندوق به صندو.ق دیگر تشریح ننموده پس اگر نمایندگان وظیفه تصویب قانون دارند و از بیت المال حقوق می گیرند چرا ناجا اجرا نمی کند ناجا و وزارت کشور بدون توجه به خواسته قانونی و حقم و ارائه ادله و مدرک متاسفانه هر داد خواهی به انان ارجاع ومتصدیان امر هم اگر حقی باشد مثل اینکه ازجیب انان داده میشو د ومدعی هستندکه ما در سال ۷۴ منفصل شده ایم و حقی ندارین این در حالی است که ایثارگری و رزمندگی متعلق به دفاع ۸ سال جنگ تحمیلی و اقایان در راس کار ومتصدیان در ان زمان در سازمان نبوده اند که درد ما را احساس کنند و با دوخط که وقت اعتراض گذشته رد شکایت کرده اند مگر مردم فلسطین ۷۰ سال از تصرف غیر قانونی نگذشته ایا از گرفتن حق خوداری می کنند بنا به فرمایشات رهبر معظم اگر بی عدالتی از بین برود همه کس به حقش می رسد و برابر سوابق از همان سال تاکنون به کلیه رئیسان جمهور و ناجا و وزارت کشور پیگیر ولی به حقم نرسیده آیا در جایی که حضرتعالی در هشت سال جنگ تحمیلی حضور فعال داشته والحق حامی ایثار گران بوده و در سخنرانیها جانانه دفاع نموده و بیان نموده اید که در برنامه ششم و بوجه ۹۷ بایستی مد نظر گرفته شود زیرا اهل کرمانشاه و خانواده زیر بمباران و خود در جبهه چهار سال سابقه ولی بیان می نمایند معسر شامل حال ما نمی شود حکومت عدل علی است آیا سزاوار است دادخواهی در جای دیگر نمایم یقین دارم با سپری شدن بیست دو سال از حکم نا عادلانه ناجا دستور موکد جهت برقراری عدالت و حقوق عائله صادر می فرمایید. من گناه نکرده ام ادغام نیرو و طرح تعدیل نیرو بوده و جوانی و عمرم در ناجا سپری کرده ام و با کهولت سن اثار جنگ بر من غالب و با مشکل روحی روانی مواجه واهی در بساط ندارم خانواده ام چه گناهی داشته بنده کار غیر قانونی نمیخواهم فقط حقم را میخواهم. اگر رزمندگی مزایای تعلق می گیرد شامل حال من هم هست در پایان اگر مسئولین ناجا به خود زحمت بدهند و حقانیت به عرض مقامات برساندن قانون و بخشنامه ها عمل کنند کسی مورد ظلم واقع نمی شود زیرا اکنون کسانی مسئولیت پرونده رزمندگان را عهده دار می باشد نه از جبهه اطلاع دارد و نه زیر بمب باران بوده و نه می تواند درک کند جهت اثبات عرایضم حاضرم تصویر کلیه اسناد و مدارک ارسال نمایم تا ثابت کنم که ناجا دروغ به عرض می رسانند عند الزوم نماینده از نیرو انتظامی وبنده در دفتر فراکسیون امور رزمندگان ارائه مدرک نمایم

 22. با سلام ودرود خدمت مسولین محترم
  تشکر از سایت خوبتان
  سوالی داشتم مبنی براینکه اینجانب در تاریخ ۶۶/۱۰/۵ غایت ۶۷/۵/۱۸ در جبهه در جزیره مجنون حضور داشتم البته به عنوان طرح دانشجویی داوطلبانه
  متاسفانه وقتی به ستاد بسیج مستضعفان مراجعه کردم گواهی مبنی بر ایثارگری به اینجانب اعطا نشده است در حالیکه
  اطلاع دارم که افراد دیگر که حتی بعد تاریخ اینجانب به جبهه اعزام شدند توانستن این گواهی را اخذ کنند.
  لطفا با توجه به شرایط ومستندات قانونی جواب دهید .
  البته بنده با مراجعه به قوانیین خودرا ذیحق می دانم .چرا که شامل طرح دانشجویی موظفی نمی شوم که اصلا عبارت بی معنایی است .ومعتقدم اینکه دانشجورا که موظف به درس خواندن است .به دوگروهرزمنده داوطلب غیر داوطلب تقسیم کنیم بی معنی است

 23. سلام .برادر اینجانب در زمان جنگ تحمیلی بر اثر بمباران و شکستن صوت هواپیما از جانب سر دچار مجروحیت شدید شد و پس از دوسال تحمل درد و رنج ناشی از ان بر روی تخت بیمارستان به شهادت رسید .علی رغم وجود گواهی شهادت و تایید ان از سوی نهاد های مربوطه مارا جزو خانواده شهدا محسوب نمیکنند .ایا راهی برای احقاق حق وجود دارد

 24. عرض سلام واحترام .
  ببخشید پدر بنده ۴ماه بعداز پایان جنگ به منطقه ی عملیاتی سردشت اعزام شدن (ارتش)وبه مدت ۲۴ماه خدمت کردن وطبق گفته ی خودشون درگیری هم داشتن.آیا من می تونم از طرح کسری خدمت استفاده کنم؟لطفا راهنمایی کنید. ضمنا منطقه ی سردشت همچنان بعدا ز جنگ هم تا سال ۷۵ عملیاتی بوده.

 25. سلام پدر بنده جانباز و ازاده بودن و مدارک دال بر شهادت ایشون بخاطر مجروحیت و عوارض ناشی از جنگه رای اولیه کمیسیون ماده ۱۵ پنج درصد اضافه کردن اگر اعتراض کنم و مجدد رد کنن به کجا میتونم شکایت کنم و وکیل تخصصی برای این امر معرفی کنید سپاس

 26. سلام.من کارت ایثار دارم مدت حضور در جبهه شش ماه. ودو ماه چهار روز اسارت گروهک منحله دارم شغلم دبیر اموزش وپرورش هستم آیا مدرک تحصیلی بالاتر معافیت بیمه و مالیات به من تعلق می‌گیرد خلاصه چه مزایایی برایم تعلق میگیرد ممنون راهنمایی بفرمائید

 27. سلام پدرم بازنشسته ارتش و سابقه حضور۴۸ ماه در مناطق عملیاتی جنگی و دارای کارت ایثار می باشد آیا تخفیف ۳۰درصد در شهریه دانشگاه آزاد شامل حالم میشود

 28. با سلام و احترام مدیر محترم سایت ازادگان ایران اسلامی من جانباز ۵۷درصد اارتش جمهوری اسلامی و مدت ۱۳۰ماه خدمت مناطق عملیاتی و ۸سال دفاع مقدس را دارم برابر امریه ستاد کل ن م و ۴ فرزند با مدارکهای دانشگاهی و دیپلم بیکار درمنزل دارم متاسفانه بنیاد شهید و امور ایثارگران درصد های ن م را قبول ندارد بعد از ۳۰سال ازجنگ لعنتی میگذرد من ایثارگر تا الان یک ریال از هیچ سازمانی بمن داده نشده است و نه خودرو ونه صاحب یک متر زمین و خانه در این کشور بزرگ اسلامی نیستم و مدت ۱۱سال جوانیم و جانم را فدایی این مملکت کردهام از سن ۱۹سالگی وارد سنگرها شدم الی ۳۵سالگی برابرمدرک و رزوز بروز هم گرانی و تورم در کشور بیشتر میشود از این میترسم نتوانم اجاره منزل و خانه مناسبی را تهیه کنم بعد از ۳۰سال خدمت در ارتش بروم در پارکها چادر بزنم و ابروی چندین سالهام برود یک جانباز با نداشتن یک ماه جبهه با ۲۵درصد جانبازی تمام امکانات بیتمال باید استفاده کند برعکس من و امثل بنده با ۵۷درصد جانبازی و ۱۳۰ماه درمناطق عملیاتی یک ریال از اموال دولتی استفاده نکنم چقدر تبیض و بیعدالتی چندین بار هم نامه خدمت ریاست بنیاد شهید نوشتم کسی من و امثال بنده را جز ایران اسلامی قبول ندارد ارزش برای یک رزمنده لبنانی و افغانی و سوری قایل هستند اما بنده یک ایرانی هستم و زندگیم را برای کشورم از جانم شیرینتر میباشد تقدیم کردم و کسانی بودند سالهای اول جنگ رفتند خارج و درس خواندند الان صاحب انقلاب و کشور شدند و ایثارگران به حاشیه کنار رفتند در سایت دیده نشود اگر امکان دارد به مسولین ایثارگران نزاجا ارسال شود اگر زحمت نمیشود با سپاس ۰۹۱۸۳۸۷۱۰۹۷

 29. عباس جباری فرزامی شهریور ۱۹, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۸ - پاسخ

  باسلام ودرودبه ارواح پاک شهداوامام شهداوسلام ودرودخالصانه به خدمت مقام عظمای ولایت حضرامام خامنه ای (مدالظلله العالی)بنده آزاده وجانبازوسرهنگ بازنشسته این سربازکوچک انقلاب افتخاراین رامیخواستم داشته باشم که درخدمت سرداری مثل سردارشجاع وقهرمان باشم که اینگه دشمنان نظام جمهوری اسلامی رابه زانودرآورده که مسئولین امریکاوشیطان بزرگ رابه زانودرآورده وحتی نامه آنهارابازنمیکندبخواندبنده چندبارهم نامه به ایشان نوشتم که درخدمت ایشان باشم جانم رادرراه ائمه اطهاروولایت بدهم مخصوصاایشان خداقوت سرداربی بدیل این مرزوبوم سربازکوچک انقلاب ورهبری

 30. سلام در قانون هیچ اشاره ای به مدت اسارت آزادگان نشده ولی در ماده ۲ قانون امده که مدت شش ماه زندانیان سیاسی جزوآزادگان محسوب می شود ودرقانون جدید این مدت به سه ماه تقلیل یافته است
  پس چرا آزادگان با مدت ۳- ۵ ماه را جزوآزادگان محسوب نمی کنند متشکر

 31. رزمنده دوران دفاع مقدس شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۵ - پاسخ

  با سلام جانبازان ن م با هر درصدی از جمله پرسنل کادر جانباز هیچ ارزشی ندارند در جامعه من جانباز ۶۰درصد کادر تا الان هیچگونه امتیازی نه خودم و فرزندانم استفاده نکردهاند و۱۳۰ماه دهم منطقه عملیاتی دارم فقط جوانی و عمرمان هدر رفته است الان هم این گرانی و بیکاری ۴فرزند در منزل وحوقوق زیر خط فقر دولتمردان بفکر ایثارگران نیستند انقلاب از اساس بی عیب است اما دولتمردان بخوبی انجام وظیفه نمیکنند تعدای انگشت شمار هم مردم را ناراضی میکنند الان تورم ۶۰درصد است اما حوقوق ده درصد اظافه شده در تمام کشورها ارزشی که برای یک سرباز مجروع انقدر ارزش قایل میشوند اما مسولین ایران خیلی زود ایثارگران را فراموش کردند

 32. با سلام
  بلاخره تکلیف بهره مندی رزمندگان بالای شش ماه حدمت در دوران دفاع مقدس که قرار بود در مورخه ۱۳۹۷/۶/۴ در کمیسیون بودجه و اجتماعی مجلس مطرح شود چی شد ؟

 33. سلام پدر من حدودا به مدت ۷ ماه در دوران دانشجویی به جبهه رفته و از مدت زمان خدمتشان کسر شده آیا حضور در جبهه ایشان داوطلبانه به حساب می آید؟ و آیا می تواند کارت ایثارگری دریافت کند و اگر می تواند چند ماه برایش حساب می شود ؟ و چه مزایایی خواهد داشت ؟

 34. باسلام اینجانب ۲۴ ماه رزمندگی ارتش دارم و۲۸ سال سابقه اموزش برورش باتوجه به قوانین ایثارگری میخواستم ماخذ۱به۱.۵ افزایش سابقه را حساب ودرخواس بازنشستکی کنم بازنشستگی مخالفت میکند ومواد۲۷ ق.جامع وبند۲ ماده۶۸ خدمات کشوری و۲۲۸ ق برنامه۵ و….رواستناد ودرخواست رو ردمیکن دیوان رای بدوی گرفتم برای ردتجدیدینظرخواهی بازنشستکی به چس استنادکنم باتشکر فراوان ۰ضمنافرصت کمی دارم ..باپوزش۰صاتفر۰۰موردبعدی ازارتش ۵درصدگرفتم بنیاددوسال است احراز روتاییدنکرده وبه کمیسیون مشترک باارتش ارجاع داده وهنوزتشکیل نشده وظاهرابه اختلاف خوردند وستادکل نیروهای مسلح مصوبه هایی ابلاغ کرده ..ممنونجدیدا راهنمایی فرماییدممنونم

 35. اخه مگرماایثارگران بالای یک سال جبهه وجانباززیر۲۵درصدباتدابیردولت فشارمالی نداریم که طرحی برای پرداخت وام ویاکمک یارانه اعلام نکنندخواهشامقداری مااقشارخیلی ضعیف ازنظرمالی راحمایت میخواهیم مثل بازنشسته هاوغیره که اقدام به ثبت نام کرده،البته بخاطر،،وضع مالی خیلی ضعیف ،،تحت فشاریم،ومنتظرمساعدت ودست گیری مسئولین رادارم

 36. باسلام انجانب برادر سه شهید وفرذند جانباز ۳۵درصدمیباشم که از سال ۸۴تا۹۰بصورت نیروی شرکتی واز سال ۹۰ تا کنون بصورت نیروی قراردادی در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان لالی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز مشغول به کار میباشم وتا کنون چند بار برای تبدیل وضعیت درخواست ونامه نگاری کردم ولی هنوز رسیدگی نه کردن و با مدرک دیپلم مشعول بکار شدم ودر حال حاضر دانشجویی کاردانی فوریت پزشکی هستم باتشکر

 37. سلام و عرض ادب
  بنده رای کمسیون عالی سپاه مبنی بر مجروحیت شیمیایی دارم و هم گواهی مجروحیت در حلپچه متاسفانه بنیاد صفر درصد اعلام کرد یعنی قانون ششم توسعه سر کاری است و فقط شعار زیاد به خودتان فشار نیاورید

 38. سلام و خسته نباشید…..ببخشید من فرزند جانباز۲۵درصدم…آیا خبر ادغام سهمیه های زیر۲۵درصد با۲۵درصد برای کنکور۹۸ قطعیست؟و یوال بعدم اینه که آیا برای کنکور تقسیم بندی سهمیه داریم؟مثلا۵تا۲۵درصد/۲۵تا۵۰درصد/۵۰تا۷۰درصد/طبق اولویت بندی سهمیه تعلق میگیرد؟

 39. باعرض سلام پرونده ایثار پدرم تکمیل شد ازتحقیقات محلی تا نامه بیماری پدرم روتحویل دادیم گفتن برج شیش یاهفت واریزی دارن خواستم بدونم واقعا ب حقش میرسه یا نه ممنون

 40. سلام علیکم .. بنده فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم. فاقد شغل و متاهل . واسه اشتغال بیشترین امیدم ماده ۴۸ الحاقی بوده که متأسفانه تا مدرک تحصیلیم رو به کاردانی ارتقا دادم دیگه دیر شده بود و فقط به ماده ۲۱ استناد میکنن . خودتون بهتر از من در جریانید ‌ .می خوام ببینم آقایان دکتر کامران و حسن نوروزی واسه ماده ۴۸ در مجلس کاری کردند؟ یا اینکه خبری خوبی یا خدای نکرده خبر بدتری واسه من و امثالم دارید؟

 41. سلام
  پدر من در زمان جنگ از طرف اداره راه و ترابری به جبهه عازم میشه الان میخوام به دلیل مشکلات ایجاد شده سوابق جبهه پدرم را پیگیری کنم چنتا سوال داشتم اگر لطف کنید و جوری توضیح دهید که ابهامات من رفع بشه ممنون میشم.
  در اداره راه و ترابری در پرونده پدرم هیچ نامه یا برگه ماموریتی وجود نداره که پدر من به جبهه رفته و فقط یک کارت اعزام داره که در این کارت مشخصات فردی هستش و اینکه سپاه عازم کننده بوده .
  ۱. الان چطوری میتونم جبهه پدرم رو پیگیری کنم و از کجا باید شروع کنم ؟
  ۲. الان چند سالی هست که پدر من از نظر اعصاب و روان و ریه دچار مشکل شده برای پیگیری و اثبات جانبازی باید چیکار کنم و کجا برم ؟
  ممنون

 42. سلام
  پدر من در زمان جنگ از طرف اداره راه و ترابری به جبهه عازم میشه و تا الان حضور ش در جبهه رو پیگیری نکردیم الان میخوام به دلیل مشکلات ایجاد شده سوابق جبهه پدرم را پیگیری کنم چنتا سوال داشتم اگر لطف کنید و جوری توضیح دهید که ابهامات من رفع بشه ممنون میشم.
  در اداره راه و ترابری در پرونده پدرم هیچ نامه یا برگه ماموریتی وجود نداره که پدر من به جبهه رفته و فقط یک کارت اعزام داره که در این کارت مشخصات فردی هستش و اینکه سپاه عازم کننده بوده و خود پدرم تمام مناطقی رو که حضور داشته رو میدونه .
  ۱. الان چطوری میتونم جبهه پدرم رو پیگیری کنم و از کجا باید شروع کنم ؟
  ۲. الان چند سالی هست که پدر من از نظر اعصاب و روان و ریه دچار مشکل شده برای پیگیری و اثبات جانبازی باید چیکار کنم و کجا برم ؟
  ممنون

  • سلام. ۱. درصورتی که گواهی حضور در جبهه در پرونده موجود نباشد باید به محل اعزام مراجعه و گواهی اخذ شود. ۲. قطعا اگر شما بتوانید گواهی حضور در جبهه پدرتان را تهیه کنید میتوانید از همان یگان گواهی مجروهیت اخذ نماید تا مراحل کار صحیح طی شود. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *